O oddíle

Najdete nás v klubovně na Malém Bolevci E3177, Plzeň.

Dopravní dostupnost je autobusem č. 30 – zastávka Malý Bolevec.

Schůzky: scházíme se jednou týdně ve čtvrtek, a to od 17:00 hodin. V letním čase jsou schůzky do 19:00 hodin a v zimním období jsou kratší a končí v 18:30 hodin.

Kdo k nám může přijít: vítáme do svých řad jak dívky, tak hochy ve věku 6 až 10 let. Rádi bychom přijímali děti, které se nebojí poznávat nové věci a kamarády.  Jsme skautský oddíl, který má jako „nadstavbu“ k běžné junácké činnosti i aktivity      na vodě a je zaměřený na vodní turistiku.

Aktivity oddílu: kromě schůzek se děti z oddílu schází také 1x měsíčně na výpravách, které se, zpravidla, konají celý víkend. Jsou i výjimky, kdy se sejdeme pouze k jednodennímu putování v blízkém okolí Plzně. Na vícedenní výpravy vyrážíme do vzdálenějších míst Západočeského kraje. Do budoucna plánujeme i výpravy v duchu trampingu a skautingu, kde budeme více v sounáležitosti s přírodou. Vedeme děti k samostatnosti, zodpovědnosti a týmové spolupráci. V jarních a letních měsících se Padesátka vydává na putování po některé z našich řek či vodních ploch. V létě pak vrcholí naše celoroční činnost putovním táborem – cca 7 dní dlouhým.